Jak urządzić park Krzycki?
Wersja strony w formacie XMLKonsultacje społeczne dotyczące urządzenia północnej części parku Krzyckiego.
Konsultacje dotyczące urządzenia północnej części parku Krzyckiego, położonej pomiędzy R.O.D “Dolinka” a ul. Życzliwą, rozpoczynają się 1 marca 2021 r. To kolejny, obok Klecińskiego, Grabiszyńskiego oraz Tysiąclecia, park, który zostanie zlokalizowany przy rzece Ślęzy. Inwestycja będzie realizowana w etapach, w pierwszej kolejności będzie zapewniona niezbędna infrastruktura.
Kiedy konsultujemy?
1-14 marca 2021 r.
Co konsultujemy?
Sposób urządzenia części parku Krzyckiego (pomiędzy R.O.D “Dolinka” a ul. Życzliwą). Przedmiotem konsultacji jest koncepcja zagospodarowania tego terenu.
Jaki cel konsultacji?
Przeprowadzenie rozmowy na temat zagospodarowania ważnego obszaru miasta.
Zebranie opinii mieszkanek i mieszkańców miasta na konsultowany temat, w tym na temat obecnego sposobu użytkowania terenu i jego znaczenia.
Przekazanie informacji o obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, strukturze własnościowej oraz założeniach dla północnej części parku Krzyckiego.
Jaki zakres konsultacji?
Funkcje, które park może pełnić, oraz elementy mogące pojawić się na tym terenie, np.:
- strefy przyrody bez dostępu człowieka (tzw. biocenotyczne);
- strefy rekreacji biernej;
- place zabaw dla różnych grup wiekowych;
- elementy służące edukacji, kulturze i aktywności społecznej (np.:
- żłobek, przedszkole, szkoła – wszystko plenerowe; scena, teatr, ścieżki: edukacyjne, przygodowe, sensoryczne);
- miejsca rekreacji grupowej, np.: zadaszenia, wiaty, kamienne kręgi;
- miejsca do ćwiczeń;
- toalety.
Elementy rekreacji czynnej lub biernej, z zastrzeżeniem, że park to w przeważającej mierze teren o dużych walorach przyrodniczych i elementy rekreacyjne tu lokalizowane będą jak najbardziej naturalne, by nie wpływały negatywnie na otoczenie.
Układ ścieżek pieszych i rowerowych w parku, wynikający z obecnego i przyszłego otoczenia, zagospodarowania wewnętrznego, zewnętrznych powiązań, potrzeb osób z niepełnosprawnościami i obsługi technicznej.
Mała architektura: ławki, leżaki, kosze na odpady, elementy informacyjno-edukacyjne, stojaki rowerowe, oznaczenia ścieżek biegowych, bariery i słupki itp.
Informacje o zastosowanej zieleni, będącej ściśle powiązaną z zasadami gospodarowania wodami opadowymi.
Ogólne zasady pielęgnacji istniejącej zieleni.
Jaki efekt konsultacji?
Raport z konsultacji i ostateczna koncepcja, która będzie stanowić wkład do postępowania o wybór wykonawcy projektu „Gospodarowanie wodami opadowymi w obszarze ulic: Racławicka i Skarbowców we Wrocławiu” (wykonawca przygotuje i zrealizuje projekt).
Kto konsultuje?
Mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia, obecni i przyszli użytkownicy parku Krzyckiego, przedstawiciele i przedstawicielki szkół i przedszkoli, zlokalizowanych w najbliższej okolicy oraz grupy młodzieżowe, biorące udział w pierwszym etapie konsultacji i zaangażowane w kwestie ochrony klimatu
Jak konsultujemy?
- E-FORMULARZ OPINII (dla dorosłych) | 1-14 marca 2021 r. | Dostępny na stronie konsultacji.
- E-SPOTKANIE KONSULTACYJNE | 4 marca 2021 r. (czwartek), godz. 17.30 | Aktywny udział możliwy na platformie internetowej Clickmeeting.| Transmisja (podgląd) na stronie konsultacji.
Uwaga! W poniższym linku znajdują się informacje na temat minimalnych wymagań sprzętowych, natomiast tutaj są informacje, jak dołączyć do spotkania - PUNKT KONSULTACYJNY | 7 marca 2021 r. (niedziela ), godz. 14.00-17.00 | lokalizacja punktu: róg ul. Przyjaźni i Krzyckiej.
- KONSULTACJE DZIECI I MŁODZIEŻY| 1-14 marca 2021 r.| Zebranie opinii na konsultowany temat od grup dziecięcych i młodzieżowych:
- biorących udział w I etapie konsultacji: zuchów i harcerzy,
- działających w zakresie edukacji ekologicznej i na rzecz ochrony klimatu.
Więcej informacji na stronie Jak urządzić park Krzycki? (https://www.wroclaw.pl/rozmawia/jak-urzadzic-park-krzycki)