Pozyskanie w najem gminnego lokalu użytkowego w trybie bezprzetargowym przez organizację pozarządową
Wersja strony w formacie XMLSzczegóły
Kategoria sprawy Nieruchomości
Komórka odpowiedzialna Wydział Partycypacji Społecznej
Informacja
Uwaga! - zmiana godzin i zakresu obsługi Klientów UMW. Przed wizytą w Urzędzie prosimy zapoznać się z informacją zamieszczoną na stronie: Organizacja pracy Urzędu.
Treść
Miejsce złożenia dokumentów/załatwienia sprawy:
Wydział Partycypacji Społecznej
ul. G. Zapolskiej 4
- I piętro, pok. 126
- I piętro, pok. 120 (kancelaria)
Kto może wystąpić z wnioskiem/zainicjować sprawę:
Organizacja pozarządowa w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450 ze zm.).
Godziny przyjmowania klientów:
poniedziałek - piątek 7:45 - 15:45
Opłaty:
Bez opłat
Termin i sposób załatwienia sprawy:
Do 30 dni
Opinia przesyłana jest do właściwego zarządcy gminnej nieruchomości.
Wydawanie opinii do wniosku.
- Wydział Partycypacji Społecznej jest zobowiązane do wydania opinii w sprawie zasadności rozpatrzenia wniosku w terminie do 30 dni od daty jego złożenia.
- Wnioskodawcy nie przysługuje tryb odwoławczy w sprawie treści opinii Wydziału Partycypacji Społecznej.
- Wydział Partycypacji Społecznej zbiera informacje na temat działalności organizacji pozarządowych w poszczególnych komórkach Urzędu Miejskiego i odsyła opinię wraz z wnioskiem, kopią statutu, odpisu z rejestru, sprawozdania merytoryczno - finansowego do Zarządu Zasobu Komunalnego lub innego właściwego zarządcy gminnych nieruchomości, który podejmuje ostateczne działania w sprawie przyznania lokalu.
Przyznawanie lokalu dla organizacji pozarządowej.
- ZZK lub inny właściwy zarządca gminnych nieruchomości rozpatruje tylko wnioski organizacji pozarządowych pozytywnie zaopiniowane przez Wydział Partycypacji Społecznej co do zasadności przyznania lokalu.
- ZZK lub inny właściwy zarządca gminnych nieruchomości przedstawia wnioskodawcy aktualny wykaz lokali użytkowych przeznaczonych do wynajmu.
- Organizacja pozarządowa składa wniosek o przyznanie konkretnego lokalu. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia sprawy (m.in. po zweryfikowaniu, czy lokal nie został już zadysponowany). ZZK lub inny właściwy zarządca gminnych nieruchomości przeprowadza negocjacje warunków najmu lokalu, a następnie przygotowuje umowę.
- W przypadku nieuzyskania pozytywnej opinii Wydziału Partycypacji Społecznej, organizacja pozarządowa ma możliwość starania się o wynajem lokalu na ogólnych zasadach obowiązujących w Gminie Wrocław, tj. w trybie przetargu lub rokowań publicznych.
Tryb odwoławczy:
Nie przysługuje
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami;
- Zarządzenie nr 3221/11 Prezydenta Wrocławia w sprawie wytycznych do ustalania wysokości miesięcznego czynszu za najem lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Wrocław oddawanych w najem w trybie przetargowym lub w trybie bezprzetargowym.
Wymagane wnioski i dokumenty:
- wniosek o najem lokalu użytkowego w trybie bezprzetargowym
- oświadczenie o aktualności danych
- aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub z innego właściwego rejestru,
- aktualny statut
- sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji za poprzedni rok
- sprawozdanie finansowe organizacji za poprzedni rok (bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa)
Organizacje, które wcześniej złożyły w Wydziale Partycypacji Społecznej wymienione dokumenty - aktualny statut, sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji za rok ubiegły, sprawozdanie finansowe organizacji za rok ubiegły), są zobowiązane tylko do ich aktualizacji lub przedłożenia pisemnego oświadczenia o ich aktualności