Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+

Cele projektu:

  1. Zróżnicowanie i uskutecznienie naszych metod nauczania (w tym z użyciem TIK), w szczególności w pracy z dzieckiem młodszym (w związku z obecnością w szkole uczniów młodszych niż dotychczas).
  2. Podniesienie skuteczności nauczania umiejętności podstawowych.
  3. Zwiększenie poziomu zrozumienia wartości etycznych wśród uczniów (postawy proekologiczne, kształtowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur i religii, kształtowanie postaw życzliwości, prawdomówności itp.).
  4. Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole.
  5. Znalezienie sposobu na efektywniejszą pracę z uczniami słabo mówiącymi w języku kraju, w którym są nauczane.
Działania w projekcie:
Głównymi działaniami projektu są wizyty studyjne w szkołach w Wielkiej Brytanii, których celem będzie obserwacja pracy zagranicznej szkoły partnerskiej (job shadowing). Plan wizyt przedstawia się następująco:
  1. jesień 2016 - wizyta naszych nauczycieli w szkole w Birmingham
  2. jesień 2016 - wizyta naszych nauczycieli w szkole w Dudley
  3. jesień 2017 - wizyta naszych nauczycieli w szkole w Birmingham
  4. jesień 2017 - wizyta naszych nauczycieli w szkole w Dudley


Każde działanie mobilności będzie składało się z następujących etapów: przygotowanie do wyjazdu, działania odbywające się podczas samego wyjazdu oraz podsumowanie, ewaluacja i kontynuacja mobilności.

Grupa docelowa:
Projekt skierowany jest przede wszystkim na polepszenie pracy Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu poprzez wyjazdy nauczycieli do szkół partnerskich w Anglii. W mobilnościach udział wezmą nauczyciele SP 118 wraz z dyrektorem. Rezultaty działań obejmą nauczycieli i pracowników SP 118, uczniów oraz ich rodziców, a także inne wrocławskie szkoły oraz środowisko lokalne i europejskie.

Realizator projektu:
Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu

Partnerzy:
St Francis Xavier Catholic Primary School, Oldbury, Wielka Brytania
St Joseph's Catholic Primary School, Dudley, Wielka Brytania

Środki finansowe, wysokość dofinansowania:

  • Całkowita wartość projektu: 19 726,00 EUR
  • Kwota dofinansowania: 19 726,00 EUR
  • Wkład Miasta: brak

 

Termin realizacji:

  • Termin rozpoczęcia realizacji projektu: 01.09.2016 r.
  • Termin zakończenia realizacji projektu: 31.08.2018 r.

 
Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie www.sp118.pl

Kontakt
mbednarkiewicz@sp118.pl,
sekretariat@sp118.pl
tel. 71 7986840 w.116